Terapia rodzin

Do Pracowni może zgłosić się rodzina, małżeństwo lub para, która przeżywa kryzys czy boryka się z trudnościami, z którymi sama sobie nie umie poradzić. Terapia to cykl spotkań z rodziną, małżeństwem, para, którą prowadzi w zależności od potrzeby prowadzi jeden lub dwóch terapeutów.


Przed rozpoczęciem procesu terapeutycznego odbywają się 2-3 spotkania (konsultacyjne) mające określić cel pracy oraz zasadność jej podejmowania.


Po ustaleniu dalszych spotkań, terapeuci zawierają z klientami ustny kontrakt, w którym omawiane są zasady terapii rodzinnej. Ustalane są cele terapii, częstotliwość spotkań i przewidywany, szacunkowy czas trwania terapii.


Każda sesja terapeutyczna trwa ok. 1,5 godziny (z kilkunastominutową przerwą pod koniec sesji). Sesje odbywają się co dwa tygodnie.


Ważną aby, wszyscy członkowie spotkań wyrazili zgodę na udział w terapii, nawet jeśli mają wątpliwości, opory lub obiekcje. Chętnie o tym rozmawiamy i odpowiadamy na pytania.


Zasady etyki psychoterapeuty zobowiązują nas do przestrzegania tajemnicy zawodowej, co oznacza, że wszystkie spotkania objęte są poufnością.

Masz pytanie?

Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego, adresu email lub telefonicznie!